Kullanım Koşulları

Uçak Bileti Rezervasyon ve Biletleme kullanım ve Ücret Koşulları

Çağrı merkezimiz üzerinden yapacağınız rezervasyon ve biletleme işlemlerinde mutlaka 1 yetişkin yolcu ile bilet oluşturulmaktadır. Yetişkin olmayan yolcular için havayolu firmasından ücretli bir şekilde refakatçı talep edilerek çocuk yolcu için bilet oluşturulabilir.

Yapılan rezervasyonlarda yolcuya iletilen mail ve sms içerisinde belirtilen son opsiyon tarihine kadar biletleme sağlanmalıdır. Opsiyon süresi havayolu şirketine ve bilet sınıfına göre değişmektedir. Son opsiyon tarihine kadar biletleme yapılmayan rezervasyonlar otomatik olarak iptal edilecektir. ve parkur değişikliği yapmak istiyorsanız, Çağrı Merkezini aramanız gerekmektedir.

İndirimli ( öğrenci, yaşlı, gazi, asker vb.) bilet oluşturulduktan sonra havalimanında mutlaka gerekli evrakların ibrazı yapılmalıdır. Belge olmaksızın kurallara aykırı indirimli rezervasyon ile biletleme yapılmasından dolayı, havayolu ve/veya diğer ilgili kurumlardan gelebilecek her türlü ceza, tazminat vb. yaptırım bedellerini Şirket'e ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Yolcu ihtiyaç duyduğu takdirde tekerlekli sandalye ve sedye talebinde bulunabilmektedir. Bu hizmetler A, B ve C olmak üzere 3 sınıfa ayrılmaktadır. Yolcunun doktor raporuna göre uygun sınıf belirlenir ve hizmetten faydalanır. Tekerlekli sandalye ve sedye talebinde bulunabilmek için uçuştan en az 48 saat öncesinde talep oluşturulmalıdır. Hizmet talebi sadece çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

İptal ve Değişiklik Kuralları

Ücret koşulları dahilinde bilet üzerinde değişiklik ve iptal yapılabilmektedir. Ücret koşullarında ceza tutarı, biletler arası fiyat farkı ve işlem ücretleri bulunabilmektedir. Ancak promosyon ve kampanyalı biletlerde değişikliğe ve iptale kapalı olabilir. Yolcu sıralı bir uçuş satın almış ise sıralı uçuş kuralları gereği gidişi tamamlanmayan biletlerde dönüş bileti iptal edilemez. Aktarmalı bir uçuş satın almış ise ilk uçuşa katılmadan ikinci uçuşa katılım sağlayamaz.

Yurtiçi uçuşlarda yolcu uçuştan en az 90 dakika öncesinde havalimanınd bulunması gerekmektedir. Check-in esnasında kontuarda mağduriyet yaşamaması için bu süreye dikkat etmesi gerekir. Yurtdışı uçuşlarda bu süre en az 120 dakikadır. Belirtilen süre dışında havalimanına geç gitmesi durumunda uçuşa katılamayabilir bileti non-show statüsüne geçebilir. Bu durumda firmamız üzerinden doğrudan bilete herhangi bir müdahale yapılamamaktadır.

Doğrudan yapılan uçuş (Non-Stop) olarak tanımlı bir uçuştur. Yolculuk sırasında uçak değiştirilmesine gerek olmayacağını belirtir. Bazı durumlarda yapılan duraklama, yakıt almak amaçlı olup, doğrudan uçuş yapacak yolcular, genel olarak indirilmez. Ancak Kullanıcı/Üye herhangi bir nedenle yolcuların indirilmesi veya başka bir uçağa aktarılma yapılması durumunda doğabilecek gecikmelerden ve zararlardan Şirket'in sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Ücretler

Rezervasyon yapılan opsiyonlu biletlerde havayolu bilet tutarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Overbooking durumunda opsiyonlu biletin son biletleme tarihinden önce iptali sağlanabilir. Çağrı merkezimiz üzerinden yapılan biletlemeler vergiler, yakıt harcı, biletleme servis ücreti ve hizmet bedeli ücretlerini içermektedir.

Detaylı bilgi için:

info@buyandfly.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Buy and Fly Turizm Seyahat Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.

Paşabey mahallesi Hayrat sokak Özdilek Apartmanı no:1/3 Merkez/Sivas


TELEFON ET
buyandfly.com.tr'deki deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni'ni inceleyebilirsiniz.
X